İsveç’ten Kötü Haber Geldi: Black Tooth ve The Madcap Kazanamadı

0
330

Sweden Rock Fest için son 2 haftadır yoğun bir şekilde iki Türk grubu için sosyal medya üzerinden destek kampanyaları yürütüldü. Yapılan bir anket ile festivale katılacak grupların belirlendiği festivale Türkiye’den Black Tooth ve The Madcap isimli gruplar başvurmuştu. Sonuçlar bugün açıklandı ve pek de istediğimiz gibi bir sonuç ile karşılaşamadık.

25 grubun belirlendiği ankette yoğunluklu olarak İsveç gruplarının seçilmiş olduğunu görüyoruz. Black Tooth’tan Tuna Vural’ın başvurusu üzerine sonuçların yazılı olarak tebliğ edilmesi istendi, ancak Sweden Rock Festival yönetimi bu isteği reddetti ve kullanılan oylarla ilgili herhangi bir bilgilendirme yapmadı. 

Bu şüpheli tutum, oylamalara yönetim tarafından müdahale edilmiş olabileceğini akıllara getirdi. Sweden Rock Festival yönetimini kınıyoruz. 

Anket sonuçlarına göre belirlenen grupların listesi şu şekilde:

3rd Machine (The Netherlands), Astrakhan (Sweden), Black Magic Fools (Sweden), Cadaveria (Italy), Cloudscape (Sweden), Countless Goodbyes (Finland), Crystal Ball (Switzerland, Deadlocked (Sweden), Destiny (Sweden), Emma Varg (Sweden), Escaping Amenti (Sweden), Eyes Wide Open (Sweden), Ira Green (Italy), Karavan (Sweden), Knogjärn (Sweden), Lucer (Denmark), Permian Incident (Norway), Stacie Collins (USA),Subliminal Fear (Italy), Subztain (Sweden), Supralunar (Sweden), The Tip (USA), The Unguided (Sweden), Violet Janine (Sweden), Waltari (Finland).

Bir sonraki yıl yeniden ülkemizden bir kaç grubun festivalin seçim anketine katılmasını bekliyoruz. Yine benzer şekilde kampanyalar yürütülecektir ve belki de önümüzdeki yıl bir grubu İsveç’e göndereceğiz.