Metallica’nın frontman’i James Hetfield, grubun resmi yayın organlarından biri olan So What dergisine verdiği röportajda, Iron Maiden bas gitaristi Steve Harris ile aralarında geçen bri hadiseyi anlattı.

1981 yılında geçen bu hoş hikaye şu şekilde:

“Maiden elemanlarıyla takılmak her zaman beni geçmişteki güzel anılara götürüyor. 1981 yılında Hollywood’ta takılıyorduk, Ron McGovney, ben ve Lars araba ile dolaşıyorduk.

O sırada sokakta yürümekte olan Steve harris’i gördük, aptal ve utangaç birer metalci olarak, ona “Hey, Steve!” şeklinde seslendik.

Ve bize doğru döndü ve üzerimize yürümeye başladı, biz ise gülüyorduk. Bu cool ve ünlü birine ilk bulaşmamızdı, her zaman içimde tuttuğum bir anı. Steve Harris gerçekten çok cool bir kişi. Ve hiçbri şey değişmedi.

Söylemek istediğim, Quebec City’de verdiğimiz konserde görüştük. Diğer müzisyenlerle takılmak çok havalı bir şey, sizi yaptığınız şeyi yaparken izlemeleri farklı bir seviye çıkmanızı sağlıyor.

Steve Harris ve Metallica üyelerinin efsane bir fotoğrafı var, eminim çoğunuz görmüştür ama ben yinede koyayım. Buraya tıklayınız, 18+ denebilir.