James Hetfield, Hip-hop ve Elektronik Müzik Hakkındaki Düşüncelerini Açıkladı

0
163

Metallica frontman’i James Hetfield, La Tercera tarafından yapılan röportajda konuştu ve hip-hop ve elektronik müzik hakkındaki düşüncelerini anlattı. Bu açıklamalara göre James’in bu tarz müziklerden pek hoşlanmadığı çıkarımını yapabiliriz. Röportajda şunları söyledi:

Bu tarz müziklerle eğlendiğimi söyleyemem ancak çocuklarımı ve diğer insanları bu müziklerle eğlenirken gördüğüm zaman hoşuma gidiyor ve aslında tüm mesele bundan ibaret.

Bir kişi müzik ile hareket ediyorsa, eğer o müzikten hoşlanmıyorsam bile önemi yoktur. İnsanların müzikle eğlenmelerini seyretmekten hoşlanıyorum. Bu “müzik” kavramının kendisinden bile daha önemli bir şey. “

Evet, James Hetfield görüldüğü üzere müziğin tam olarak neye hizmet etmesi gerektiği ile ilgili bir açıklama yapmış diyebiliriz.

Müzik artık sanatsal bir kavram olmaktan çıkmaya ve tamamen eğlence sektörünün bir parçası olarak kabul edilmeye başlandı. Bu sebepten ötürü, müzik eğer eğlendiriyor ise tamamdır mantığı var. Ülkemizde revaçta giden müzik türlerinin çoğunun bu amaca hizmet ettiğini görebiliyoruz.