James Hetfield, Metallica Dinleyerek Hayatlarını Kurtaran İnsanlar Hakkında Konuştu

0
288

James Hetfield, The X Rocks radyo tarafından gerçekleştirilen programda Metallica dinleyerek hayatlarını olumlu yönde değiştiren insanlar hakkında konuştu.

Geçtiğimiz cuma günü The X Rocks radyo yayınına katılan Metallica ile özel bir röportaj gerçekleşti. Röportajda radyo programcısının:

“Size sormak istediğim bir konu var. Daha çok benimle alakalı ama eminim hayranlarınız da bu sorunun cevabını duymak istiyordur. “Müziğiniz hayatımı kurtardı.” Bunu duymak size nasıl hissettiriyor.” sorusuna James Hetfield ve Robert Trujilo şöyle yanıt verdi:

James Hetfield:

“Bunun ne anlama geldiğini biliyorum, “Kulübe katıl, çünkü benim hayatımı kurtardın”. (Gülüşmeler).

Bu anlatılamaz bir bağ, bu gerçekten hissettiğim bir şey; yani biraz korku, biraz endişe… Her neyse işte.

Benim dünyaya bakış açım sanırım şöyle; evet iyi durumda, hala iş görür ama kusurlu. Sonra oradan biri size diyor ki “Hey yazdığın ya da yarattığın beste bana yardım etti”. Onunla hiç konuşmadan o kişinin ne hissettiğini ne durumda olduğunu siz de hissediyorsunuz bu farklı bir duygu olsa bile. Ve herkes birisi onların hikayelerini anlatırken bunu seviyor. “Bu şarkı tam beni anlatıyor” diyorlar. “

Robert Trujillo:

“Bence müzik, en iyi iletişim kanalı, bağlayıcı bir şey ve müzikle sihir yaratıp insanları mutlu ediyorsunuz. Bizim müziğimizin hayat yolculuğunuzda yardımcı olduğunu düşünüyorum. Ve bu yardımı yapmaya devam edecek. Müzik sihir gibidir. Ve yaptığınız iş, hayatınız ile müziğe bağlısınız.”

Aşağıdan programın tamamını izleyebilirsiniz.