Metallica’nın 58. Grammy Ödülleri’nde Lady Gaga ile birlikte sahneye çıkması tüm dünyada genel olarak negatif anlamda tepkilere sebep olmuştu. Lars Ulrich, önümüzdeki dönemde Lady Gaga ile iş birliği yapacaklarını ve olabilecek ilk fırsatta tekrar Gaga ile sahne almak için sözleştiklerini söylemişti. Bu açıklama tepkileri daha da körükledi.

Neyse ki, James Hetfield Metallica fanlarının içini rahatlatacak açıklamayı yaptı. La Tercera tarafından yapılan röportajda, James Hetfield’a önümüzdeki dönemde Lady Gaga veya başka bir pop yıldızı ile iş birliği yapıp yapmayacakları soruldu. Cevap şekilde oldu:

Hayır. Fakat onunla konuşmak, onun etrafında olmak ve enerjisi, heyecan vericiydi. Gaga’nın bir çok fikri var, bizim gibi sınırları zorlamayı seviyor. Yani iyi bir uyum içindeydik.

James Hetfield’ın bu açıklamasından sonra “MetalliGaga” birlikteliğinin olma ihtimali bir hayli düştü diyebiliriz. Yine de Lars Ulrich’in geçmiş dönemdeki bir hayli heyecanlı ve istekli açıklamalarından ötürü bu konuya temkinli yaklaşmakta fayda var. Her an her şey olabilir.