Metallica’nın frontman’i James Hetfield, Alman Bild gazetesine açıklamalarda bulundu. Efsanevi müzisyene Metallica’yı müzik yapmaya ve dünyayı turlamaya motive eden şey sorulduğunda cevabı şöyle oldu:

“Hayata ve felsefeye dört farklı yaklaşımı olan dört farklı insanız. Her birimizin kendi hayatı ve ailesi var ama bir araya geldiğimiz zaman Metallica en önemli parçamız oluyor. Metallica’ya dikkat ediyoruz, yapmamız gereken şey bu. Eğer birimizde ilham eksikliği varsa diğer üç kişi bu eksikliği kapatıyor çünkü biz bir aileyiz. Mutluluk ya da üzüntü adına her şey var. Sevgi, gerilim, nefret bunların hepsi olabiliyor. Biz adeta kardeşlerden oluşan bir aileyiz.”

Metallica’nın son albümü üzerindeki lirik temalarla ilgili açıklamalarda da bulunan Papa Het şunları söyledi:

“Mutlu olduğum zamanlar da mutsuz olduğum zamanlar da var. Müzik benim için terapidir. Şarkı sözü yazacağım zaman kafamdan ve önümdeki kağıttan delice fikirler çıkarıp insanlara sunarım. “Vay be!” dediklerini gördüğümde kendimi iyi hissediyorum. Çoğu zaman kendimizi iyi hissetmeye ihtiyaç duyarız.

Son albümü Hardwired… to Self-Destruct ile ilk haftadan 291 bin satış yapan Metallica, önümüzdeki dönemde büyük turneler gerçekleştirecek.