Metallica’nın frontman’i James Hetfield, “Lazer 103.3” isimli radyo tarafından yapılan röportajda konuştu ve sosyal medya üzerindeki negatif yorumlarla ilgili düşüncelerini anlattı. Papa Het, özellikle bu tarz yorumların sanatçılar tarafından okunmasının fayda getirmeyeceğine inanıyor. Şunları söylemiş:

“Bir şeyler üreterek bunu dışarıya sunan onlarca sanatçı, müzisyen ve o tarz arkadaşım var. Onlara “yorumları okumayın, sakın okumayın! Kendinizi güvensiz hissetmek istemiyorsanız okumayın” diyorum. Çünkü müzisyenlerin bir çoğu kırılgan ve kendine güveni olmayan insanlardır ve müzik bizim güçlü ve iyi hissetmemizi sağlar.

Bazen bazı bir takım insanlar yazdığımız şarkı sözleri ile ilgili bir şeyler söylediğinde, içimden şöyle geçiriyorum; “Hadi be? Bu sözler kalbimden geliyor dostum“.

Yani demem o ki, size gelen yorumları okuduğunuz zaman buna inanamıyorsunuz, olmuyor…

Bir çok insan için yorum yazıp “gönder” tuşuna basmak çok kolay. Bunu biliyorsun.

Öte yandan bize gelen bir çok harika yorum alıyoruz. Özellikle de Metallica’nın resmi sitesinde. Orada çok fazla insan var, her zaman vardı ve her zaman olacaklar. Ve tutku olduğu sürece, tek önemli olan şey odur. Gerçekten böyle…”

Adam haklı. Özellikle klavye başında tek işi eleştirmek olan bir takım insanlara güzel göndermeler yapmış. Söylenecek çok fazla bir şey yok.