James Hetfield Yeni Albüm İçin 8 Yıl Beklemelerini “Hata” Olarak Değerlendirdi

0
123

Metallica bildiğiniz üzere geçtiğimiz Kasım ayında Hardwired… To Self-Destruct albümünü yayımladı. Albüm tüm dünyada büyük başarı elde etti ve satış rakamları ile rekor üstüne rekor kırdı.

8 yıllık bir bekleyişin ardından gelen bu denli büyük bir başarı, grup üyelerini farklı konuları düşünmeye itti. 8 yıllık bekleyiş hata mıydı? James Hetfield bu sorunun cevabını verdi.

The Straits Times‘ın gerçekleştirdiği röportajda konuşan James Hetfield, 8 yıllık bekleyişi “hata” olarak değerlendirdi ve bir daha asla böyle bir şey yapmayacaklarını söyledi. Grammy Ödülleri ile ilgili de şunları söyledi:

“Müzik trendlere bağlı ve bizim herhangi bir yere gitme niyetimiz yok. Hala Grammy Ödülleri’ne aday olacak kadar popülersek, bu harika.”

Metallica bildiğiniz üzere 8 yıllık arada bir çok farklı proje ile ilgilendi. Kendi metal festivalini düzenledi, 3D uzun metraj bir sinema filmi çekti. Her ne kadar bu iki proje zarar etmiş olsa da, zamanlarını boşa geçirmediklerini görüyoruz.

Bu habere referans olan röportaj metni soru cevap şeklinde değil, direkt olarak düz yazı şeklinde kaleme alındığı için James’in 8 yıllık bekleyişi hata olarak değerlendirdiği herhangi bir demeç yok. Direkt yazıp geçmişler…