Metallica, cuma akşamı Danimarka’nın başkenti Kopenhag’ta konser performası sergiledi. Bu konser klasik Metallica konserlerinden biraz farklı. 4 ayaklı bir Danimarka turnesinin ilk ayağıydı ve konserin verildiği mekanda sahne tam ortaya kuruldu. Karşıdan seyredilen değil tüm açılardan sahnenin görüldüğü hoş bir ortam. Türkiye’de yapılsa kafayı yerdik herhalde.

James Hetfield konser öncesinde soğuk algınlığı geçirdi ve maalesef performansını ciddi derecede etkileyecek bir durumda sahneye çıkmak zorunda kaldı. Metallica’nın menajerinin verdiği bilgiye göre “Sad But True” ve “Halo On Fire”, James Hetfield’ın hastalığından ötürü setlist’ten çıkartıldı.

Konser başlangıcında James Hetfield, hastalığı ile ilgili şikayette bulundu ve bu durumdan ötürü seyircilerden özür diledi. Şunları söyledi:

“Bu hiç adil değil arkadaşlar, en sevdiğiniz grubu görebilmek için buraya geliyor ve tonla para veriyorsunuz ama sound’umuz kötü. Şu an burayı terk edeceğim, başka bir zaman daha iyi bir performans seyretmek ister misiniz? Konseri bitirmek istiyorum, ne diyorsunuz?

Bu konuşmanın üzerine 15 binin üzerindeki Metallica fanı hep bir ağızdan “Hayır” diye bağırdı. James bunun üzerine şunları söyledi:

“Tamam, bunu siz istediniz, elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Size minnetarım arkadaşlar. Desteğiniz için teşekkürler.

Bu konuşmanın üzerine konser devam etti ve sorunsuz bir şekilde atlatıldı. James’in sesinde bir problem olduğu konuşmasından da anlaşılıyor. Bu ses ile nasıl bir performans sergiledi merak konusu. O konsere dair canlı performans videoları düşmeye başladığı zaman paylaşacağız.