Serdar Ortaç’ın Fox TV’de yayımlanan En İyi Ben Söylerim programında rock müzik hakkında kurduğu cümleler büyük tepki topladı. Rock müziğin kültürümüzde yeri olmadığını söyleyen Ortaç daha sonrasında Pink Floyd’un hit parçası “Another Brick in the Wall”u söylemeye çalışmıştı.

TV8’in sabah kuşağı programlarından Aramızda Kalmasın, 1 Şubat’taki yayınında Serdar Ortaç’ın söylediklerini yorumladı. Ekranlarda görmeye alışık olduğumuz sunuculardan Jess Molho, Serdar Ortaç’a şöyle karşılık verdi:

Serdar Ortaç’ın neden böyle konuştuğunu anlayamadım. Geçmişe baktığımızda Moğollar, Kurtalan Ekspres, Erkin Koray, Barış Manço ve daha nicelerini görüyoruz. Bu sanatçılar rock yapmadı mı? Bazıları hala sahne almaya devam ediyor.

Ben de rock müzik dinleyicisiyim. Rock’ın içinde isyan vardır. Rock dinlemeyenler de bazen bu müziği dinleyebilir. Barış Mançolar boşuna saç uzatmadı. Onların bir düşüncesi, ideolojisi var. Serdar Ortaç yıllardır aynı müziği yapıyor. Büyük sanatçılarımıza haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Serdar Ortaç isterse yayınımıza bağlanıp kendini ifade edebilir.

Jess Molho, Serdar Ortaç’a sosyal medya üzerinden söylenenleri canlı yayında daha uygun şekilde ifade etmiş diyebiliriz.