Sülfür Ensemble ve KES çok sevdiğim iki grup olmasına rağmen ilk kez 30 Eylül akşamı Karga`da izledim. KES`in enstrümantal rock sound`unu Kamlama albümüyle dinledik. Grubun canlı performansını geç de olsa izlediğim için mutluyum. Sülfür Ensemble ise bu sene çıkış yapan gruplarımızdan. Şeytanlı metal müziğin temsilcisini ikinci konserinde yakaladım. Grup üyelerinin muhteşem şovunu unutacağımızı sanmıyorum.

Konser 130 kişilik bir salonda yapıldı. Daha önce burada yapılan konserlere gelmemiştim. İki grubun performansı sırasında ses gayet tatmin ediciydi. Bu nedenle bize güzel bir konser sunduğu için Karga`yı tebrik etmek gerek. Sülfür Ensemble 6 parçalık setlist`iyle karşımızdaydı. Daily Hate, Plea, In League with Satan, Karaçor, Yeni Parça ve Marilyn`i dinledik. Erdem Çapar`ın sahnenin ön kısımlarına kadar gelip vokal yapması performanslara ekstra puan kattı. Venom cover`ı In League with Satan`a seyircilerin de eşlik etmesi karanlık atmosferi güçlendirdi. Daha sonra Sülfür Ensemble`ın klip çekilen parçası Karaçor`un melodileri Karga`yı doldurdu. Çalınan yeni parçanın ismi henüz yok. Bir sonraki EP`de yer alacağını düşünüyorum. Diğer parçalardan çok farklı olmadığını söyleyebilirim. Marilyn`de bütün enerjimizi açığa çıkarırken Sülfür Ensemble`a veda etmeyi hiç istemedik ama kuliste bekleyen KES vardı. Sülfür Ensemble bol headbang`li, karanlık sound`uyla şeytanın yansıması gibiydi. Eğer bu tür müzik dinliyorsanız, mutlaka Sülfür Ensemble`ı dinleyin. Pişman olmama garantisi veriyorum.

KES, kendisine ait olmayan bir parça ekleyerek Kamlama`yı çaldı. Cenk Turanlı, Emre Kula ve Mehmet Demirdelen bazen tempoyu artırdı, bazen düşürdü. Performansın başından sonuna kadar progresif sular içinde yüzdük. Sülfür Ensemble seyirciyle etkileşime girmezken, KES parça aralarında konuşmalar yaptı. Kamlama albümünde “31” adlı parça var. KES sahnedeyken bir kız ısrarla “31!” diye bağırıyordu. Cenk Turanlı parça arasında “biz onu çektik” dedi ve o kızı daha duymadık. Bu da böyle bir konser anısı olarak bize kaldı.

Facebook`tan yaptığımız canlı yayınları ve ayrı olarak kayda aldığımız performansları aşağıdan izleyebilirsiniz: