Metallica, Megadeth, Anthrax ve Slayer’ın bir araya gelmesiyle oluşan Big 4, metal tarihinin en önemli anlarından biri. Geçtiğimiz yıllarda 4 grubun hayranlarının aynı yerde toplanması harika görüntülere sahne olmuştu. Kirk Hammett bu konserlerin tekrar organize edilmesine sıcak bakıyor. Scott Ian’ın sunduğu Never Meet Your Heroes programına konuşan Hammett şunları söyledi:

“Big 4 basının bize taktığı bir isimdi. Beğendik ve böyle devam ettirdik. Big 4’un ana fikri, eskiden turneye çıktığımız grupları bir araya getirip konser vermekti. Uzun kariyeri olan dört grup birlikte bunu kutlamalı diye düşündük.

Big 4’un yeni tarihleri ya da benzer duyurular paylaşılmasa da şahsen gelecekte tekrar organize edileceğini düşünüyorum. Ne zaman olacağını bilmiyorum. Bu konserleri bir kutlama olarak görüyorum. Neden daha fazlası olmasın?”

2016’nın Şükran Günü’nde Dave Mustaine Twitter’dan Big 4 zamanın geldiğini söylemişti. Robert Trujillo da “Hardwired… To Self-Destruct” sonrası Big 4 için girişimlere başlayabileceklerini ifade etmişti. Big 4 ile ilgili açıklama yapmayan tek grup Slayer. Efsane turnenin tekrar gerçekleşmesi için biraz daha beklememiz gerekiyor.