Herkesin kabul edebileceği üzere, Metallica dünyanın en çok fana ve destekçiye sahip gruplarından biri. Bu durum aynı zamanda Metallica’dan nefret eden bir kitlenin var olmasına da sebep oluyor olabilir.

Metallica gitaristi Kirk Hammett, Philly tarafından yapılan röportajda konuştu ve “Metallica artık eskidi” düşüncesine sahip metal müzik dinleyicileriyle ilgili düşüncelerini anlattı. Sert ifade kullandığını söylemem gerekiyor. Şöyle konuşmuş:

“Grup ile ilgili bu tarz konuşanlar hakkında fark ettiğim bir gerçek var ki, onların bakış açıları ve yaşam tarzları öngörülebilir (tekdüze). Belki de 35 yaş sendromu yaşıyorlardır.

Ne yapmak istersek onu yapıyoruz, iç güdülerimiz ile hareket ediyoruz. Eğer iyi hissettiriyorsa, devam ediyoruz. Odanın dışındaki insanların söylediği şeylerle ilgilenmiyoruz. Biz 4 kişiyiz ve sadece bizim ne düşündüğümüz önemli.”

Kirk Hammett, Metallica’daki konumu itibariyle her zaman dengeleyici bir görev üstlenmiştir. Genelde hedef gösterici ve negatif yorumlarda bulunmaktan kaçınan bir kişiydi fakat son dönemde bu biraz değişti. Trump’ı hedef alan birçok röportajı var.

Şu an yukarıda okuduğunuz demeci de eski Kirk olsa biraz daha yumuşak dile getirirdi diye tahmin ediyorum. Ancak görüldüğü üzere şu an çatır çatır konuşuyor. Sağa sola sallıyor. İlginç hakikaten.