Metallica’nın lead gitaristi Kirk Hammett, bir Metallica fanı tarafından gerçekleştirilen ve Metallica’nın resmi hesabından yayımlanan bir röportajda korkutucu açıklamalar yaptı.

Adeta kendisinin depresyon başlangıcından veya direkt olarak içinde olduğunu ima eden bu açıklamaları aşağıdan okuyabilirsiniz:

Gerçek bir problemim var. İçimde içini yalnızca öfke, hayal kırıklığı ve üzüntü ile doldurabildiğim kocaman bir boşluk var. Uzun zamandır orada. Bu konuyu bir çok profesyonelle görüştüm ve bir çoğu bu boşluğu hep orada olacağını söylediler. Ben de bununla yaşamaya çalışıyorum.

Bu benim bir parçam ve uzun süredir ona ulaşabiliyorum. Gitar çalmaya başlamamın nedenlerinden biri, içimdeki yaratığı yatıştırıyor olmasıydı.

15 yaşındayken yetişkin bir genç olarak kendimi korku filmleri, çizgi romanlar ve kitapların arasında kaybediyordum, daha sonra ise müzik yaparak da aynı moda girmeyi öğrendim. Müzik yaparak başkalarının dinleyebileceği ve etkileşime geçebileceği şeyler yaratmaya başladım.”

Kirk Hammett’ın bu ifadeleri, nedense bana biraz depresif geldi. Son dönemde çok fazla bu tarz bir durum içine düşen; ve içindeki boşluğu bir türlü dolduramadığı için intihar eden rock yıldızı olduğu için olsa gerek, hemen aklıma intihar edebileceği gibi bir fikir geldi. Umarım öyle bir şey olmaz tabii ki.