Kreator’un gitaristi ve vokalisti Mille Petrozza, Loud TV isimli internet sitesine kendi hayatı ve Kreator hakkında açıklamalarda bulundu. Taze ve olumlu bir tutuma sahip olmak konusuna değinen Petrozza, şu ifadeleri kullandı:

“Yaş, zihinsel bir durumdur, fiziksel değil. Fiziksel bozulmalar size bağlı. Gerçekten inandığınız şeylere odaklanır ve zevk aldığınız şeyleri yaparsanız genç kalırsınız. Bu durum tamamen size kalmış. Eğer isterseniz 80-90’a kadar yaşlanmadan sevdiğiniz şeyleri yaparak yaşayabilirsiniz.”

Petrozza, Kreator’un yayımlanacak albümüne dair birkaç açıklama da yaptı:

“Benim asıl fikrim insan doğasının kuvvetli bir gücü olarak kötülüğün bulunduğu bir konsept albüm hazırlamaktı. İnsan doğası ve insanlığın varoluşunun karakteristik bir parçası ilk videodaki eski alemde hayat buluyor. İkinci video ise sizleri orta çağ dönemine götürüyor ve “The Witch” filminden ilham alıyor ve bu video daha çok cadılar bayramına benziyor. Üçüncüsü ise daha modern bir ortamda olacak ve aynı sefaletin insanlık tarihinde her zaman devam ettiğini anlatacak. Benim fikrim Yunan mitolojisini günümüzdeki terör ve sefalete bağlamaktı.”

Kreator’un yeni albümü Gods of Violence 27 Ocak’ta Nuclear Blast etiketiyle piyasaya çıkacak.