Takas Pazarı konserlerinin ikincisi 16 Ekim akşamı Kadıköy Karga Bar`da yapıldı. Yaşru ve Demifrag ile başlayan konser serisi beklenenin üzerinde ilgi gördü. Bütün biletler satıldı ve müzikseverler sağlam performanslar izledi.

Yaklaşık 4 sene önce kurulan Black Front Tanju Can ve Mert Yıldız`ın müzikal fikirlerinin birleşmesiyle ortaya çıkan bir proje diyebiliriz. Herkesin klasik sound`un peşinde koştuğu dönemde endüstriyel metale yönelen ikili underground müziği ayakta tutmak için aynı çatı altında kariyerlerine devam ediyor. Şarkı sözlerinde ve sound`daki sertlik Black Front`un imzası olarak hafızalarımıza kazınmış durumda.

Black Front`un ilk Kadıköy konserini kaçırmak olmazdı. Grup üyelerinin imajı sahnede ses ve ışıkla birleşince ortaya görsel bir şov çıktı. Bu konsere özel hazırlanan ışık sistemi de görevini yerine getirdi. Konserin setlist`i 8 parçadan oluşuyordu. Yaklaşık 45-50 dakika grubu izledik. Black Front`u benim gibi ilk kez izleyenler konsere ara verildiğini sandık. Ama sonradan öğrendik ki standart böyleymiş. Grubun performansı kadar konsere olan ilgi de benim için önemliydi. Kapıda tüm biletler satılması gelecek konserler için umut verdi. Takas Pazarı`ndan açıklamalar yakında gelecek.

Black Front konseri için emeği geçen herkese teşekkürler! Konserde yaptığımız canlı yayını ve ayrıca kayda aldığımız performansları aşağıdan izleyebilirsiniz.