Metallica, özellikle son 20 senedir politik konulara uzak durmayı tercih ediyordu. Bu durum Donald Trump, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı seçildikten sonra değişti. Bugün Lars Ulrich yeni bir açıklama yaptı ve bu konuyla ilgili ufak bir şaka yaptı. Ancak şaka aslında ufak bir laf sokma aksiyonunu beraberinde getirdi.

Gitarist Kirk Hammett, geçtiğimiz hafta Twitter üzerinden çok ciddi ve eleştirel yorumlar yapmıştı. Şimdi ise üstü kapalı bir şekilde Lars Ulrich’ten gelen açıklamalar var. Metallica resmen Donald Trump’a ateş ediyor.

Lars Ulrich, Q Magazine ile yaptığı röportajda “Hardwired” isimli şarkının anlamını ve ne için yazıldığını anlattı. Şunları söyledi:

Bu şarkı içinde bulunduğumuz çılgın politik durumun soundtrack’i demek isterdim, belki de demeliyim -gülüyor- fakat öyle değil. En azından bu şekilde ortaya çıkmadı.

James bu şarkıyı kişinin içinde olan iyi şeyleri nasıl dışarı çıkartacağı ile ilgili yazdı. Kendi içimizde düğümlendiğimiz için kararlarımızın da bu şekilde düğümlenmesi ile ilgili. Bu DNA’mızın bir parçası ve doğruyu yapmak yerine bazen sıçıp batırıyoruz. Anlayacağınız bu şarkı tam olarak “oldu, bitti” şarkısı. Yazdık ve bir hafta içinde kaydettik.

Gerçekten çok güzel özetlemiş. Kısa ve tadımlık bir şarkı. Heyecan verici bir şarkıydı ilk yayımlandığı zaman. Albüm için umut vermişti ve albüm beklendiği üzere kaliteli bir şekilde geldi.

Şarkının sözlerine bakarsanız gerçekten Amerika’nın Donald Trump ile birlikte içinde bulunduğu kaotik ortamın özeti gibi. Aşağıdan dinleyebilirsiniz şarkıyı.