Lars Ulrich Kendisinin Yerine Metallica’da Çalmasını İsteyebileceği Davulcuyu Açıkladı

0
176

Metallica davulcusu Lars Ulrich, 98 Rock tarafından yapılan röportajda konuştu ve kendisinin yerine Metallica’da çalmasını isteyebileceği davulcuyu açıkladı. Şunları söyledi:

“Eğer bunu seçebilseydim, James Hetfield riff’lerinin ardında duymak istediğim davulcuyu seçmem gerekseydi, Phil Rudd’u (eski AC/DC davulcusu) seçerdim.

O, progresif davullar yazdığım dönemlerde benim en büyük ve ana ilham kaynağımdı. Justice sonrasındaki Black Album ve Loud’ta yaptığım çılgınca davul perküsyonları ve bunları hissedebilmek tamamiyle onunla ilgiliydi. Phil Rudd, bu saydığım şeylerin oluşturduğu piramidin tepe noktası.

James Hetfield riff’lerinin altında Phil Rudd’un çaldığı davulları dinlemek harika olurdu.”

İlginç… Phil Rudd gerçekten beklenmedik bir seçim. Alice In Chains davulcusu Sean Kinney demesini beklerdim ve tercih ederdim. Gitar destekleme olayını Kinney gerçekten çok iyi beceriyor.

Bu soruyu James Hetfield’a sorup onun vereceği cevabı almayı çok isterdim. Eğer bir gün onunla röportaj yapma şansına erişirsem bunu kesinlikle soracağım.

Öte yandan, Phil Rudd bildiğiniz üzere uyuşturucu problemleri sebebiyle AC/DC’den kovuldu ve şu sıralarda boş geziyor. Son dönemde devamlı olarak AC/DC hakkında demeçler veren Rudd, bir bakıma Angus Young’a “beni al başkanım” alt temalı mesajlar gönderiyor.