Dövme günümüzde hemen hemen herkesin tercih ettiği bir aksesuar veya kendini ifade etme biçimi haline geldi. Özellikle rock ve metal gruplarında olmazsa olmaz bir şey olduğu herkesin kabul edeceği bir şey.

Metallica davulcusu Lars Ulrich’in hiç dövmesi yok. 11Alive tarafından yapılan röportajda, Lars’ın neden hiç dövme yaptırmadığı soruldu. Cevap şu şekilde:

“Neden dövmemin olmadığı üzerine hiç düşünmemiştim. Birinin vücuduma iğneler sokup çıkartması ve kalıcı mürekkepleri derime bırakması fikri tam olarak bana göre değil. Bilemiyorum..

Neden kömür yemiyorsunuz ya da Empire State’in tepesinden atlamıyorsunuz? Bu benim normal gördüğüm üst limitlerin dışında bir durum.

Fakat saygısızlık etmek istemem elbette, bir çok dövmeli insan var, bu sadece bana göre değil.

Daha normal bir tutum içerisinde olacağım, kusura bakmayın, kimseye karşı saldırgan olmak istemiyorum ama dövme işi kesinlikle bana göre değil.

Uzunca bir süre James Hetfield’ın da dövme yaptırmaya karşı olduğunu ancak bir süre sonra bu tutumdan vazgeçip vücuduna dövme yaptırdığını biliyoruz. Fakat Lars için bu hiçbir zaman böyle olmayacak görünen o ki…