Yazar: İpek Alara Akbulut

Linkin Park, Amerikan Müzik Ödülleri’nde Imagine Dragons ve twenty-one-pilots ile aday olduğu Alternatif Rock-En İyi Sanatçı ödülünü kazandı.

Ödül törenine grup adına vokal/gitarist Mike Shinoda, baterist Rob Bourdon ve gitarist Brad Delson katıldı. Mike Shinoda şu sözlerle ödülü kazandıkları için oy verenlere teşekkürlerini sundu:

“Çok teşekkürler. Bizim burada olacağımızı bilmiyorlardı. Buradayız. İlk olarak, burada ve tüm dünyada gruba oy veren, grubu destekleyen tüm fanlarımıza teşekkür ederiz. Aynı zamanda inanılmaz gruplar olan Imagine Dragons ve twenty one pilots’a da teşekkürler.

Chester hakkında mükemmel şeyler söyleyen Tyler (twenty-one-pilots) ve Dan’le (Imagine Dragons) konuşma fırsatım oldu ve bunlar tüm dünyadaki fanlarımızın onun (Chester) hakkında söyledikleri şeylerle benzerdi.

Bu ödülü Chester’a, onun anısına, yeteneğine, mizah anlayışına, neşesine adıyoruz. Ve hepiniz, ister bir fan ister bir sanatçı olun ve şunu unutmayın: Sahip olduğunuz şeyleri takdir etmenizi ve Chester’ı gururlandırmanızı istiyorum. Çok teşekkürler.”

Mike Shinoda’nın konuşmasını aşağıdan izleyebilirsiniz.