Linkin Park ve ESP Birbirine Girdi: “LP’ın Yeni Albümünde Yer Almamaktan Ötürü Mutluyuz”

0
190

Sanırım ilk defa böyle bir çatışma haberini sizlere veriyoruz. Çünkü gerçekten çok tuhaf bir olay söz konusu. Bir gitar üreticisinin, dünyanın en ünlü gruplarından birine ayar verdiği bir başka olayla daha önce karşılaşmamıştım.

Tek tek demeç çevirisi yaparak konuyu anlatmaktansa, direkt olarak olayı anlatacağım. Detaylarını çok merak ediyorsanız buraya tıklayarak ana kaynaktan ingilizce olarak okuyabilirsiniz.

Linkin Park’ın gitaristi (daha başka görevleri de var elbette) Mike Shinoda, “All Things Loud” tarafından yapılan röportajda yeni çıkacak albümleri “One More Light” ı anlattı. Bu röportajda albümle ilgili olarak şöyle bir ifade kullanmış: “Eğer lambalı amfilerle desteklenmiş ESP gitarları dinlemek istiyorsanız, bu size göre bir albüm değil”. Evet, her şey bununla başlıyor.

Sıradan bir açıklama, çok da takmamak gerekiyor aslında ama ESP için durum öyle olmamış. Resmi siteden bir açıklama yaparak bu konuya cevap vermişler. Uzunca bir açıklama ve biraz da alaycı bir üslupla kaleme alınmış yazının ardından, Linkin Park’ın yeni albümünde yer almayacak olmaktan dolayı yaşadıkları mutluluğu dile getirmişler. Açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz.

Linkin Park’ın yeni albümü One More Light, 19 Mayıs 2017 tarihinde satışa sunulacak. Şu ana kadar yayımlanmış 3 adet single şarkı var. Bu şarkıları aşağıdan dinleyebilirsiniz.