Heavy metal’i Manowar’dan daha güzel anlatan grup pek yok. Sahte metal müziğe adeta savaş açan grup üyeleri bu sene veda turnesine çıkacak. 2014’te İstanbul’a ayak basan Manowar’u bu konserler kapsamında son şov için bekliyoruz.

Hayranların ise merak ettiği bir konu var. Grubun ilk altı albümünde imzası bulunan Ross the Boss’un bu turnede yer alıp almayacağı tartışılıyor. Lucas Gordon Show’a bu konu hakkında açıklama yapan Ross, şunları söyledi:

“Birleşmenin gerçekleşeceğini düşünmüyorum. Onlar kendi işine bakıyor, ben kendi işime bakıyorum. Eğer beni ararlarsa bu güzel olur. Aramazlarsa da problem etmem. 2005’ten beri Manowar ile sahneye çıkmadım. Geçmişi arkamda bırakıp önüme bakıyorum.”

Türkiye Manowar’un önem verdiği ülkeler arasında bulunuyor. Her konserinde unutulmaz anlar yaşadık. Bu nedenle Manowar son konser için büyük ihtimalle buraya gelecektir. Öncesinde ise Ross the Boss 25 Mayıs 2017’de IF Performance Hall Beşiktaş’ta klasik Manowar şarkılarından oluşan setlist’i ile sahneye çıkacak. Avantajlı dönem biletleri Biletix’te.