Sepultura’nın kurucu kadrosundan Max Cavalera, grubun güncel kadrosunu hedef alarak gündemi epey meşgul edecek açıklamalar yaptı. 1996’dan Sepultura’dan ayrılıp kendi yolunu çizen Max, Metal Rules’a şöyle konuştu:

O ahmaklarla birleşmek için uzun zaman çabaladık. Ama istemiyorlar. Sepultura’yı kendileri devam ettiriyorlar. Andreas’a “bunu yapalım dostum” dedim. Biraz sinirliydim. Sepultura’nun birleşmesi hayranlar için güzel olabilirdi.

Gloria sayesinde Max and Igor Cavalera adı altında Roots turnesinde çıktık. “Roots sizin kaydınız. Şarkıları sen yazdın, Igor davulları çaldı. Hayranlar sizi görmek istiyor, Sepultura’yı değil” dedi. Roots turnesini görünce eminim çok sinirlendiler. Ama onlardan bir şey duymak istemiyorum. Buradan bir şey daha söyleyeyim. Ben gruptan ayrılınca iyi şarkı yazabildiler mi? Roots Bloody Roots kadar popüler şarkı çıkaramadılar.

Tüm bunlar beni deli ediyor. Artık kafama takmamaya çalışıyorum. Çünkü yoruldum. Şu an yaptığımız işler iyi gidiyor. Onları ne duymak ne de düşünmek istiyorum.

Aşağıdan Cavalera kardeşlerin Return to Roots turnesinden “Roots Bloody Roots” performansını izleyebilirsiniz.