Maynard James Keenan, Tool’un Yeni Albümü İle İlgili Önemli Açıklamalar Yaptı

0
162

12 yıldır yeni bir albüm piyasaya sürebilmek için yoğun çalışmalar yapan Tool, nihayet ciddi ve bir nebze olsun doyurucu denebilecek bir açıklama ile yeni albümün son durumu hakkında bilgi verdi.

Güncelleme: Bugün gitarist Adam Jones Instagram üzerinden bir açıklama yaptı ve grubun mart ayında kayıtlara başlayacağını duyurdu.

Grubun vokalisti Maynard James Keenan, genellikle yeni albümle ilgili sorulara troll cevaplar vermeyi tercih ediyordu. Geçtiğimiz gün ise kendi isteği ile Twitter üzerinden bir açıklama metni yayımladı.

Açıklamaya göre, Tool’un yeni albümünün tek bir şarkısı hariç tüm melodi ve sözleri hazır. “Bir gün” bu şarkıların kaydını bitirip, albümü hazır hale getireceklerini söylemiş. Açıklamanın sonunda ise bitiş çizgisine hala uzakta olduklarını ancak en azından yakınlaşmakta olduklarını belirtmiş.

Grubun gitaristi Adam Jones geçmiş dönemde verdiği bir demeçte, 2018 yılında albümü piyasaya sürmeyi hedeflediklerini söylediğini biliyoruz. Maynard, bitiş çok uzak diyor ancak belki sanıldığı kadar uzak değildir.