Megadeth’in Davulcusu Dirk Verbeuren: “Şarkıların Hakkını Vermeye Çalışıyorum”

0
254

Megadeth’in son davulcusu Dirk Verbeuren gruba ve hayranlara kendini kabul ettirdi diyebiliriz. Chris Adler’in teklifi üzerine Megadeth’e katılan davulcu kalıcı oldu ve kariyerine devam ediyor. Dirk’ün bu süreç hakkındaki düşünceleri Roppongi Rocks röportajında ortaya çıktı:

“Megadeth’in davulcu boşluğunu doldurmak büyük sorumluluk. Gar Samuelson, Nick Menza, Jimmy DeGrasso, Shawn Drover ve Chris Adler Megadeth’te çaldı. Beni gruba Chris önermişti. Geçmişteki bütün davulcular çok iyiydi. Ben de elimden geleni vermeye çalışıyorum.

Grubun ve benim kendimden beklentim şarkıları mümkün olduğunca doğru çalmak. Bazen bazı şeyleri farklı yapmak istiyorum ama Megadeth’te basit ve saf çalmaktan yanayım.

Nick Menza’yı dinlerken büyüdüğüm için onun stiline daha yakınım. Beni etkileyen bir müzisyendi. Neticede onunla aynı tonda davul çalamam. Özel biri ve sadece O kendini taklit edebilir. Aynı şey Gar ve diğerleri için de geçerli. Bu yüzden diğer davulculara çok odaklanmadan, şarkıların hakkını vermeye çalışıyorum.”

Megadeth 23 Haziran’da New York’ta bulunan Tags Summerstage’de konser vererek Kuzey Amerika turnesine başlayacak.