Uzun bir süredir çalışmaları devam eden Türk metal grubu Mehometh yeni single çalışmasını yayınladı. “Evil Eye” isimli, 4 dakika 20 saniye uzunluğundaki single çalışması grubun YouTube kanalı üzerinden yayınlandı.

Grup frontman’i Ayhan Akbayrak şunları söylüyor:

“Uzun süre beklenti yarattık, evet ufak bir kitlemiz var, ama onlara ulaşmak da çok zor oldu. En büyük zorluk ise tüm besteleri ve kayıtları kendim yapmış olmamdı. Emre Albayrak (davul), Kadircan Sırma(bas gitar) ve ben insanlara güzel bir eser ulaştırmak için çalıştık. Bu sadece single, 1 ay kadar bir süre sonra ilk klip çalışmamız ve albüm yayınlanabilir, single çalışmamız Evil Eye da eklenirse toplam 8 şarkılık bir albüm olacak.

Albüm içerisinde bir çok değişik teknik kullanmak isterdik, ama ne yazık ki grup 3 elemandan oluştuğu için daha komplike bir albüm olmadı, hepimiz normal hayatta çalışan ve okuyan, sorumluluklar altında ezilen insanlarız.

Tüm olumsuz durumlara rağmen direniyoruz. Yakın zaman içerisinde İstanbul Taksim’de 2 lansman konseri yapacağız. Ankara’ya yerleşme kararım üzerine grubumun çalışmalarına Ankara’da devam etme kararı verdim fakat İstanbul’da da konserler vermeye devam edeceğiz. Şu an için fazla sözü uzatmayacağım.

Detayları Facebook sayfamızdan zaman zaman bildiriyoruz, bu zor süreçte yanımızda olan başta Türkgitar ailesi olmak üzere tüm dost ve takipcilerimize sonsuz teşekkürler.”