Basın Bülteni

Türkiye’nin önemli metal gruplarından Mekanik üç yıllık bir aradan sonra merakla beklenen “S.O.N” isimli yeni EP’sini dinleyicilerin beğenisine sunuyor.

Grup, 2014 yılın da çıkardığı ikinci albümü ile iyi bir çıkış yakaladı. Türkiye’de düzenlenen ve dünyaca ünlü metal gruplardan Megadeth ve Gojira ile birlikte aynı sahneyi almış, müzik camiası ve metal müzik çevresince de büyük beğeni ve takdir toplamıştı.

Bu süreçte grup elemanlarında bazı değişikliğe giden Mekanik, vokal ve bas da Caner Öner, elektro gitarda Yetkin Taşkın ve Sertaç Kakı, davulda ise Koray Kocabaş ile yine iddialı bir ekiple yoluna devam ediyor.

Grubun kurucusu ve vokali Caner Öner konuyla ilgili şunları söyledi:

“Bu süreçte titizlikle hazırladıkları albüm ile ilgili, üç yıl bizim için uzun sayılacak bir aradan sonra dinleyicilerimizle buluşmanın heyecanını yaşıyoruz. Albümün müzik çevrelerince ve metal camiada merakla beklenildiğinin farkında olarak yaklaşık bir yıl bunun üzerinde çalıştık. Bir de sürpriz bir şarkıya klip çektik. Bizler de en az dinleyici kadar heyecanlıyız.

Grup yeni albüm ile birlikte yurt içinde bir çok şehirde konser vermeye hazırlanıyor. Albüm Gar Müzik Yapım etiketi ile dijital platformlardaki yerini aldı.