id Software tarafından geliştirilen ve günümüz video oyun dünyasında önemli bir yeri bulunan Doom serisi, Türkiye’de ilk kez kitap oluyor. Doom serisi hakkında bir “rehber” amacı üstlenen kitap, şubat ayından itibaren internet üzerinden satışa sunulacak. Seri hakkında bilgiler, röportaj alıntıları, sırf kitaba özel bilgiler, hikaye detayları ve dahası okurla buluşuyor.

Daha önce Türkiye’de bir video oyun serisi için bu tipte bir kitap hazırlanmadı. Cehennem yaratıklarına karşı verilen savaşı oyunculara sunan Doom serisi, aynı zamanda en başından beri metal müzikle de yoğrulan bir seri.

Doom ve Müzik Derken?

Doom’un esinlendiği gruplar arasında Metallica, Megadeth, AC/DC, Slayer, Nine inch Nails ve Pantera gibi isimler bulunuyor. Ayrıca Doom II, Nirvana’nın intihar eden solisti Kurt Cobain’le ilgili ufak bir hikayeyi de bünyesinde barındırıyor. Nine inch Nails frontman’i Trent Reznor, konser turları esnasında Doom oynayan isimlerden biriydi. Bununla beraber 2016 model Doom’da Motörhead ve Iron Maiden esintileri bulunuyor. Doom için hazırlanan şarkılar da cabası.

Dünyanın en büyük Doom koleksiyonuna sahip olan Mahmut Saral tarafından hazırlanan kitap, şubat ayında internet üzerinden satışa sunulacak. Kitabın fiyatı 20 lira ve kargosu da ücretsiz.

Eğer İsminiz Olsun İstiyorsanız…

Slash, Myles Kennedy ve The Conspirators grubuyla hazırladığı World on Fire albümünü ön siparişe sunduğunda, albümü ön sipariş veren ilk kişilerin isimlerini özel bir poster olarak bastırmış ve albümün özel versiyonunda hediye olarak sunmuştu. Bu fikir, biraz değiştirilerek Doom Kitabı’nda da kullanılıyor.

Eğer kitabı almak istiyor ve kitapta “Doom Kitabı’nı Alacak İlk Oyuncular” listesinde yer almak istiyorsanız, vakit varken mahmutmk2@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.