Metallica 2019 Yılında Türkiye’ye Gelecek Mi? Yeni Bir Gelişme Açıklandı!

0
513

Bilet ve albüm satış rakamları ile günümüzün en büyük metal gruplarından biri olan Metallica, 2018 yılında Avrupa’da gerçekleştirdiği turneye Türkiye’yi dahil etmemişti. Grup Türkiye’ye en son 2014 yılında gelmişti. Büyük bir açlık ile Metallica’yı beklemekteyiz.

Bugün yayımlanan yeni bir bildiri, Türkiye’nin Metallica’ya karşı olan isteğini kışkırtacak cinsten diyebiliriz. Grup 2019 yılında Mayıs ayında başlayacak ve 4 ay sürecek bir Avrupa turnesine çıkacağını duyurdu; ve bu turne kapsamında gerçekleşecek tüm konserler stadyumda yapılacak.

Metallica daha önce Türkiye’ye 5 defa geldi ve bu konserlerin tamamı stadyum konseri idi. Bu açıdan baktığımız zaman Türkiye’nin tekrar Metallica’yı misafir etmesi için önemli bir kıstasın gerçekleştiğini söyleyebiliriz.

Önümüzdeki Eylül ayında 2019 Avrupa turnesinin tarihleri açıklanacak. Türkiye’nin bu açıklamada ve listede yer alması büyük önem taşıyor zira genellikle açıklanan ilk listeye sadık kalınıyor ve fazla bir ekleme yapılmıyor.

Ülkemizin Metallica local chapter’ı Metallica Türkiye, konuyla alakalı bir kampanya başlatmış durumda. #TurkeyWantsMetallica hashtag’ini kullanarak kampanyaya destek olabilirsiniz.

Metallica’nın Türkiye’de verdiği konserin görüntülerine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Fanlar tarafından çekilen videoların montajlanarak hazırlandığı video, Metallica Türkiye’ye ait.