Metallica neden bu kadar büyük, ne bu kadar harika sorularına cevap olabilecek ufak bir hadise ile karşı karşıyayız. Ve bu olay yine fanboy damarıma basıyor olmalı ki, beni bir hayli neşelendirdi.

Blistered Earth isimli Metallica parçaları coverlayan grup, Cumartesi günü Portland’da bir konser verdi. Bu konserin çıkışında grubun yaklaşık 20 bin dolar değerindeki ekipmanları çalınmış. Olayı Facebook üzerinde dile getiren grup, bir şekilde bu hadisenin Lars Ulrich‘e intikal etmesini sağlamış.

Metallica’nın davulcusu ve ruhani lideri Lars Ulrich, grup ile iletişime geçerek çalınan ekipmanların listesini istemiş ve bu ekipmanların yenilerini gruba tedarik edeceği belirtmiş. Gerçekten çok klas bir hareket.

Lars ve diğer grup üyeleri için 20 bin dolar adeta bir çerez parası ve yaptıkları bu hareket ile Metallica’nın marka değerine katkı yapan tribute gruplara ne kadar değer verdiklerini bir kez daha gözler önüne sermiş oldular. Helal olsun.

Geçtiğimiz yıl, Metallica ile yanlışlıkla mahkemelik olan bir diğer tribute grup Sandman’in başından geçenleri hatırlayalım… Bu hadisenin akabinde Metallica, bu grubu bir konserlerinin açılışını yapmak üzere konsere davet etmişti. Bu yine çok klas bir hareketti.

Blistred Earth’ün çalınan ekipman listesi şu şekilde: