Metallica gitaristi Kirk Hammett, Metal Hammer tarafından yapılan röportajda konuştu ve solo albüm çıkartıp çıkartmayacağı ile ilgili soruyu yanıtladı.

Metallica’nın tarzına uymayan bir çok bestesi bulunduğunu söyleyen Hammett, bu beste yığınlarının gitgide büyüdüğünü belirtti. Elinde bulunan bestelerin metal türünde olmadığını ve bu sebeple Metallica’nın tarzına uymadığını söylemiş.

Hammett’a göre hala Metallica’ya verebileceği çok şey var; ve bu misyonu tamamladığı zaman yeni şeyler yapma fikrini değerlendireceğini söylüyor.

Yani Kirk Hammett, şimdilik Metallica ile yeni şeyler üretmeye devam edecek. İlerleyen dönemde solo albüm konusunda kendisini hazır hissedebileceğini söyleyebiliriz.

Zira bildiğiniz üzere Metallica’nın son albümü “Hardwired… To Self-Destruct”ta hiçbir Kirk Hammett bestesi ya da katkısı yer almıyordu. Hammett, albümün yapım sürecinin hemen öncesinde içerinde 250’den fazla riff ve besteyi barındıran telefonunu kaybetmişti. Bu durum kendisinin albüme hiçbir katkı sağlamamasına ve albümde yer alan tüm bestelerin James Hetfield ve Lars Ulrich’in elinden çıkmasına sebep olmuştu.

Kirk Hammett, her ne kadar çok eleştirilen bir gitarist olsa da, Metallica’ya beste anlamında çok şey katmış bir gitaristtir. O yüzden onun elinden çıkacak her şey, potansiyel olarak heyecan verici.

İlerleyen günler neyi getirecek hep birlikte göreceğiz. Son albüme hiçbir katkı sağlamayan bir Kirk Hammett’ın, Metallica’ya gelecek dönemde neler verebileceğini de hep birlikte göreceğiz… Hadi bakalım.