Metallica’nın BBC Londra Stüdyosu’ndaki Performans ve Röportaj Videosu Yayımlandı!

0
278

Metallica 17 Kasım 2016 tarihinde BBC stüdyosuna konuk olmuştu. Burada beş parçalık performans kaydı ve bir röportaj gerçekleştirildi. Metallica adına ise Lars ve James konuştu.

James Hetfield daha önce Revolver Magazine’e şöyle konuşmuştu:

“Yeni albümümüzün kulağa lezzetli gelmesini istiyorum. Death Magnetic’ten biraz daha katmanlı ama daha sade olması gerekiyor. Death Magnetic çok güçlü ve tabii ki çok sevdiğim bir albüm ama kulağı biraz taciz ediyor. Yeni albüm sound’u daha sıcak.”

Death Magnetic albümündeki ses düzeyleri kulağı rahatsız edici bulunduğu için dinleyiciler tarafından da eleştirilmişti. Lars Ulrich de bu eleştirilere anlam veremediğini ve o kayıtları büyük bir keyifle dinlediğini belirtmişti. Lars’ın karşılığı şöyle oldu:

“Death Magnetic albümüne remix işlemi yapılması için 12 bin kişi dilekçe imzalamış diye duymuştum fakat buna karşın biz bu albümü 2,5 milyon kopya sattık.”

Hardwired… to Self-Destruct ile Billboard 200’e zirveden giriş yapan Metallica önümüzdeki süreçte büyük bir dünya turu yapacak ve bahar aylarında Kuzey Amerika turnesini gerçekleştirecek.