Metallica 59. Grammy Ödülleri seremonisinde Lady Gaga ile birlikte sahneye çıktı ve Moth Into Flame çaldılar. Fakat James Hetfield’ın mikrofunu çalışmadı ve konser kelimenin tam anlamıyla rezalete dönüştü.

James Hetfield şarkı bitiminde çok sinirlendi ve gitarını teknik ekibin üzerine fırlattı. Bugün TMZ tarafından yayımlanan rapora göre, bu problemin sorumlusu ortaya çıktı.

TMZ’nin yayımladığı bildiriye göre bu probleme sebep olan kişi “sahne sorumlusu”. Sahnenin altında bulunan kablolardan biri çıkmış ve bu sebepten ötürü James Hetfield’ın mikrofonu çalışmamış. Bir süre sonra ise bir şekilde bu problemi halletmişler. Grammy ekibine konuyla ilgili Metallica tarafından yapılan soruşturmaya henüz herhangi bir cevap verilmemiş.

Evet, ne bir isim ne de sağlam bir gerekçe var. Bu yukarıda yazdığım şeyler hepinize La Fontaine’den masallar gibi gelmiş olabilir, zira bana da ilk okuduğumda öyle geldi. Buna kim inanır? Yıl 2017 ve sahne altındaki kablolardan biri çıkmış. Saçmalık.

Bence halen sabotaj şüphesi üzerinde durmamız gerekiyor. Ki, tek bir kablonun beklenmedik şekilde çıkmış olması bunun bir sabotaj eylemi ile gerçekleştirildiğinin itirafı niteliğinde. Durduk yerde kablo niye çıksın… İlerleyen günlerde her şey netlik kazanacaktır. Özellikle grup üyelerinin bireysel röportajlarında bu konu irdelendiği zaman daha açık bilgiler ortaya çıkacaktır.