Kimliği saklı müzisyenlerden oluşan Ghost her geçen yıl büyüme gösteriyor. Kimliği gizli tutmak kimi müzisyenler için zor ve tatmin edici değil. Bu nedenle Ghost 10 kadro değişikliği yaşadı.

Geçtiğimiz günlerde gruptan ayrılan bir kişinin ismi açıklanmıştı. Martin Persner maskenin arkasında saklanmayı bıraktı ve kariyerine başka projelerde devam edecek. Gruptan bir Nameless Ghoul, Ghost’un yapısını Merkur’e şöyle anlattı:

“Maskeler genelde yanlış yorumlanır. Ghost’taki maske kullanımı giyimle alakalı değil, anonimlikle alakalı. Anonim kalmak farklı müzik yapmaya olanak sağlar. Bu projenin bir parçası da gizli kalmak. Ancak birçok müzisyene maskenin ardına gizlenmek tatminlik duygusu vermiyor.

Bu yüzden 2008’den beri 10 kadro değişikliği yaşandı. İşin bir zor yanı da kendini olduğun gibi görememen. Başkalarının sana baktığını biliyorsun ama sana sen olduğun için bakmıyorlar. Hepimizin rolleri var. Nasıl görünmek istiyorsak öyle davranıyoruz. Bu da bazen problemler doğuruyor.

Bütün projeyi ben yarattım. 6 yıldır beste yapıyorum, şovları dizayn ediyorum, röportajlar veriyorum. Üstlendiğim görev diğerlerinden daha zor. Ghost’un yaptığı işlerin yüzde 95’inin arkasında ben varım.

Ghost’un ana hatları açıkça belli olduğu için sound’da bozulma olmuyor. Bir şirketin CEO’su gibiyim, bütün zamanımı gruba harcıyorum. Ghost’un buralara gelebileceğini düşünmemiştim.”

Ghost’un “The Popestar 2017” turnesi 24 Mart’ta İngiltere’de başlıyor. Yaz aylarında ise Iron Maiden ile konserler olacak.