NAMM Fuarında Yerli Üretim Pedallar Yoğun İlgi Gördü

0
316

Dünyanın en büyük müzik fuarlarından NAMM, çeşitli etkinlikleriyle her yıl olduğu gibi gündem oluşturmayı başardı. Gitar sergileri, imza seansları, akustik konserler derken yüzlerce marka 2017 için hazırladığı ürünleri görücüye çıkardı.

Türkiye’den Ali Deniz Kardelen ve Ersin Şeker (Black Tooth) performans yapmak için fuara davetliydi. Diğer yandan da yerli üretim Rockfabrik Effects pedalları fuarda kendini gösterdi. Markanın yetkili ismi Furkan Torlak NAMM’de yaşananları kısaca şöyle özetliyor:

Fuar genel olarak oldukça verimli geçti, pedalların görsel tasarımı çok ilgi çekti. Davulcular dahi standımızı ziyaret ettiler ve görsel tasarımımızı övdüler. Gearmanndude Guitar World’den Paul Riario gibi isimlerin de standımızı ziyaret ettiğini eklemeden geçemeyeceğim. Birçok ülkeden ziyaretçimiz oldu ve distribütörlük konusunda önemli bağlantılar elde ettik. Avustralya ve Amerika bayilikleri ile görüşmeye başladık bile.

İstanbul’dan katıldığımızı öğrenenler oldukça şaşırdı. Hem uzak oluşu ve hem de bu kalitede işlerin çıktığını ilk defa görmelerinden dolayı şaşırdıklarını söyleyebilirim. Fakat kesinlikle olumsuz bir tepki almadık. Bunun yanında diğer butik pedal üreticileri ile yakın ilişkiler kurduk. Deep Trip Pedals, Neunaber Audio, Magic Pedals, Ohmless Pedals gibi firmalarla verimli sohbetler ettik. Tek problem yoğunluktan ötürü fuarı yeterince gezemedik.

Furkan Torlak ve ekibine başarılar diliyor ve önümüzdeki yıllarda daha fazla temsilciyle NAMM’e katılmayı umuyoruz.