Nikki Sixx: “Donald Trump Gibi Birisi Amerika’yı Savaşa Sürükleyebilir”

0
181

Motley Crüe bas gitaristi Nikki Sixx, Anneke Ter Veen tarafından yapılan röportajda konuştu ve Donald Trump ile ilgili fikirlerini açıkladı. Ona göre Donald Trump gibi bir lider ülkesini savaşa sürükleyebilir. Açıklamalar şu şekilde:

Bence şu an son derece rahatsız edici bir zamandayız. Fakat benim için öyle değil. Benim politik görüşüm hiç kimseninkine benzemiyor. Politika ve din ile ilgili konuşursanız, insanlar bu konuşma üzerine sinirlenebilirler ve bunu anlayabiliyorum.

Benim endişem, Donald Trump gibi bir kişi ülkemizi, yani Amerika’yı savaşa sürükleyebilir. Müttefiklerimiz var ve yıllardır birbirimizin sırtını kolluyoruz, farklı ülkeler olarak finansal, siyasal ve askeri açıdan birbirimizin arkasını kolluyoruz. Bu ada üzerinde kendini tek ülke yapmaya çalışan bir ülkeye dönüşmek istemiyorum ve diğer ülkelerin bize ‘sizinle hiçbir şey yapmak istemiyoruz, çünkü lideriniz tam bir deli’ demesini de istemiyorum.”

İlginç bir konuşma gerçekten. Amerika Birleşik Devletleri‘ndeki aydın ve sanat camiası mensubu kesimin Donald Trump’a karşı olan söylemlerinin ardı arkası kesilmeyecek gibi görünüyor.

Röportajın tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz.