Heavy metalin efsane ismi Ozzy Osbourne, Rolling Stone tarafından yapılan röportajda en büyük pişmanlıklarından birini açıkladı.

Ozzy yıllardır müzik dünyasının içerisinde olmasına rağmen herhangi bir enstrüman çalamıyor ve müzikal bilgisi zayıf. Bu konu hakkında konuşan Ozzy şunları söyledi:

“Bu -enstrüman öğrenmemiş olmak- benim en büyük pişmanlıklarımdan biri. Az biraz mızıka çalabiliyorum, ve hepsi bu kadar. Fakat melodiler için iyi bir kulağım var.

Bir keresinde bir şarkı yazarı ile konuşmuştum ve bana “piyano öğrenebilirsin ama doğal melodi içgüdünü kaybetme olasılığın var” demişti. Ona “öyleyse bu büyük bir kumar olur” dedim.

Bu aslında tuhaf çünkü diğer müzisyenlerle müzikal seviyede iletişim kuramıyorum. Kafamdan ne geçiyorsa onu söylüyorum.

Müzisyenler “yazdığın şeyi notalara dökebilirim” diyorlar ancak daha sonra şarkı kendi şarkıları oluveriyor; sonrasında ise daha politik bir noktaya gidiyoruz ve “sen burayı yazdın, ben burayı yazdım” tartışması oluyor. Ardından Sheron sinirleniyor ve “bekle bir dakika, bu Ozzy’nin fikriydi” diyor.”

Rock veya herhangi başka bir tür, müzikle uğraşan her kişinin temel bir müzikal bilgiye ve yeterliliğe sahip olması gerekiyor sanırım. Ancak dünyaya baktığınız zaman Ozzy Osbourne gibi sıra dışı örneklere rastlamak mümkün.