Ozzy Osbourne’un Son Şarkısı Ölümü Bekleyen Bir Adamın Elveda Mesajı Olabilir

0
500

2019 yılı Ozzy Osbourne ve fanları için gerçekten çok üzüntülü ve acılı bir yıl oldu. Bir çok sağlık problemi ile uğraşan Ozzy, buna rağmen elinden geldiğince konserlere devam etmeye çalıştı. Bununla da yetinmeyip, yeni albüm kayıtlarına başlayıp bunu sonuçlandırmayı başardı.

2020 yılının ilk ayını bıraktık ve üzüntülü haberler bu aya damgasını vurdu. Rush’ın davulcusu Neil Peart’ün hayatını kaybetmesi ile başlayan süreç, Kobe Bryant’ın ölümü ile farklı bir noktaya geldi. 2020 yılı hem dünya için hem de bizler için uğursuz ve acılı bir şekilde başladı. Bu duruma ülkemizde yaşanan Elazığ depremini de ekleyebiliriz.

Tüm bunların ortasında, Ozzy Osbourne’dan yeni bir açıklama geldi ve Parkinson hastalığına yakalandığını duyurdu. Ki bu açıklama aslına bakarsanız kendisinin yayınladığı son single parçanın hemen akabinde geldi. O parça neydi: Ordinary Man. 

Karanlıklar Prensi’nin yeni albümü Ordinary Man, 21 Şubat 2020 tarihinde piyasaya sürülecek. Albüme adını veren parça Ordinary Man, 9 Ocak 2020 tarihinde yayınlandı. Şarkıda Ozzy’ye eşlik eden isimler adeta Şampiyonlar Ligi gibi. Yardımcı vokal olarak Elton John, solo gitarda Slash, bas gitarda Duff McKagan ve davulda Chad Smith yer alıyor.

Şarkının sözlerine baktığımız zaman adeta bir elveda mektubu gibi olduğunu görebiliyoruz. Ölümden ve sonrasında unutulup gitmekten söz ettiği bu şarkı, sadece bizim için değil bizzat Ozzy’nin eşi Sharon tarafından da son derece üzüntü verici bir şarkı olarak tanımlandı. Sharon, bu şarkıyı sonuna kadar dinleyemediğini ve şarkıyı ne zaman duysa ağlamaya başladığını söyledi.

Ordinary Man’in şarkı sözlerine baktığımızda Ozzy’nin hayatını kestirme bir yoldan anlattığını görebiliyoruz. Şarkıda geçen bir dize ise direkt olarak yüreklere dokunuyor. Türkçe’ye elimizden geldiğince adapte etmeye çalıştık o dizeyi ve şöyle bir sonuç çıktı:

“Renkler gibi solup gittiğimde unutmayın beni
Işıklar söndüğünde kalan boş bir sahne gibi…”

Şarkıyı aşağıdan dinleyebilirsiniz.