The Pulse of Radio’nun haberine göre Pearl Jam’in frontman’i Eddie Vedder, Barack Obama’nın 10 Ocak tarihinde Chicago’daki ulusa vedasında performans gösterdi. Ünlü müzisyen katıldığı veda etkinliğinde kendi eseri “Rise” parçasının yanı sıra, Patti Smith’den “People Have the Power” ve Neil Young’dan “Rockin’ In The Free World” gibi parçaları seslendirdi.

Gecede ırkçılığa karşı mesajı olarak “(Something Inside) So Strong” adlı marş çalındı. Vedder daha sonra televizyonda Obama’nın konuşmasını izlerken görüntülendi. Vedder ayrıca 6 Ocak’ta Beyaz Saray’daki veda partisine de bulunmuştu. Ülkenin en önemli sanatçıları, televizyon ve müzik dünyasından önemli isimler bu partide Barack Obama’nın yanındaydı.

Bu arada ünlü müzisyen Eddie Vedder, grubu Pearl Jam ile nisan ayında Rock N’ Roll Hall Of Fame’de onurlandırılacak. Pearl Jam geçtiğimiz günlerde Eddie Vedder’ı 15 sene önce tekne gezisi sırasında kazadan kurtaran bir kişiye tıbbi masraflarının karşılanması için 70 bin dolarlık bağışta bulundu.