Metal Wani tarafından yapılan son röportajda, Pantera’nın efsane vokalisti Phil Anselmo grubun tekrar birleşmesi gerektiği ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Dağılan bir çok efsane grup, son dönemde tekrar birleşerek turnelere çıkıyor ve hatta albüm yapmayı planlayanlar bile mevcut. Bu furya tüm hızıyla devam ederken, Pantera’nın tekrar birleşme ihtimali veya düşüncesi, sevenlerini umutlandırıyor.

Anselmo son söportajda grubun birleşme fikri ile ilgili şunları söyledi:

“Eğer herkes bu fikre sıcak bakarsa, bence bu harika bir fikir olurdu. Şunu söylemeliyim ki, eğer herkes birleşmek için gelirse beni de kesinlikle geleceklerden biri olarak sayabilirsiniz. Fakat kimse gemide olmazsa, ben de olmam. Şu an bulunduğum nokta tam olarak bu.”

Her ne kadar Anselmo istekli olsa da, Dimebag Darrell’ın ağabeyi ve grubun davulcusu Vinnie Paul kesin bir dille birleşme olmayacağını defalarca kez söylemişti. Dimebag’in anısına ve mirasına saygı duyduğu için bu birleşmeyi yapmak istemediğini dile getirmişti.

Belki ilerleyen dönemde Vinnie’nin de fikri değişir ve Pantera’yı tekrar canlı olarak izleyebiliriz. Gitarist olarak kimi görmek isterdiniz? Sanırım Zakk Wylde tam otururdu.