İngiliz alternatif rock grubu Radiohead kendi döneminin en yaratıcı grupları arasında gösteriliyor. Gitaristlerin tekniği şarkının solo kısımlarında ortaya çıkar. Jonny Greenwood ise sololardan nefret ettiğini söylüyor. Rolling Stone’dan yayımlanan röportajda şu ifadeler yer aldı:

“Okuldayken başarılı gitar sololarını büyük saçlı kendini beğenmiş gitaristlerle özdeşleştirirdik. Sololardan her zaman nefret ettim. Gitar klavyesinde birinin hızlıca nota basmasını duymaktan kötü bir şey yok. Bir sonraki notanın ne olacağını düşünerek duyabiliyorsunuz. Bence tahmin edilemez bir şeyler yazmak ilginç.”

Radiohead’in gitaristinden bunları duymak ilginç oldu. Radiohead bu ay Avrupa turnesinde hayranlarıyla buluşuyor. Takvime buradan bakabilirsiniz.
  • amacsiz metalci

    Bu tarz insan görünümlüler için sik kafalı terimini kullanırım genelde. Elindeki gibsona yazık be müziğin yüz karaları sizi, alternatif mişş. Peh, çaldığı şeye bak şunun neymiş hızlı tahmin edilebilir sololar mış pezevengin hayatında hiç david gilmour dinlemediği nasıl da belli

    • İbrahim Ali Ünver

      Poser yorumu tadında bişe olmuş senin bu yorumun.. Adama sövmek dışında bir şey dememişsin buda esasında seni sikkafalı yapar dostum.