Rammstein Gitaristi Richard Kruspe, Yeni Albüm Hakkında Detayları Paylaştı

0
195

Rammstein gitaristi Richard Kruspe, verdiği bir röportajda yeni albüm hakkında detayları paylaştı.

Geçtiğimiz günlerde “Rock müzik öldü.” açıklaması ile gündeme gelen Rammstein gitaristi Richard Kruspe verdiği röportajda yeni albüm hakkında detayları paylaştı. Kruspe, şunları söyledi:

Albüm çalışmalarımız hala devam ediyor. Yaptığımız çalışmalar uzun süreçli oluyor çünkü Rammstein’ın evreni diğer gruplardan her zaman farklıdır. Yani hepimiz temel olarak bir odada sound için uğraşıyoruz ve savaşıyoruz. Bu sonsuza dek sürüyor. Eğlenceli bir durum.

Bu zaten böyle olmalı. Bilirsin, bunun için başka bir yol yok. Yedi adamla birlikte bir odada şarkının her detayını inceliyor üstünden geçiyoruz. Bu yorucu ama aynı zamanda heyecanlı bir şey. Şu anda albümü son bir kez cilalıyoruz.

Bir kaç büyük isimle mix denemeleri yaptık ve bu beni mutlu etmedi. Mix konusunda memnun değildim ve çalıştığımız isimler -isim vermek istemiyorum- ve çocuklar mix’in böyle iyi olduğuna karar verdiler. Bu karardan sonra uyuyamadım.

Onlara dedim ki: “Bunu yaptığınıza inanamıyorum. Mix yeterince iyi değildi.” Son saniyede Rich Costey mix’i yaptı. Gün içinde eski prodüktörümüz Jacob Hellner, mix çalışmalarında farklı bir şeyler denedi. Du Hast’ın remixini yaptı bence. Ve inanılmaz bir remix olduğunu hatırlıyorum. Duymuştum.”