Rock and Roll Ruhu 19 Mayıs Coşkusuyla Birleşiyor: Generations of Rock

0
126

19 Mayıs’ı rock dinleyerek kutlamaya ne dersiniz? Eski ve yeni gruplardan oluşan Generations of Rock organizasyonu farklı yaş gruplarını bir araya getirmeyi amaçlıyor. Rock tarihimizde iz bırakan grupların yanı sıra çıkış yapan ve gelecek vaat eden gruplar aynı sahneyi paylaşacak.

garajistanbul’un organizasyonunu üstlendiği etkinlikte Büyük Birader, Heavy Sky, Whisky, Devil ve Objektif konser verecek. Rock müziğin Türkçe sözlü de yapılabildiğini gösteren usta isimler bir kez daha gerçek rock and roll’u tattırmaya hazırlanıyor. Heavy Sky ve Büyük Birader ortaya koyduğu çalışmalarla bu sahnede olmayı hak ediyor. Veteranlardan önce seyircileri onlar karşılayacak. Bunun yanı sıra Hammer Müzik, plak fuarı konseptiyle çeşitli ürünleri müzikseverlere sunacak.

Whisky’nin “Ateş Suyu” albümünün 23. yılı olması önemli bir detay olarak aklımızda bulunsun. Zor şartlar altında çıkan albüm hem Whisky sound’unun güzel bir örneği, hem de ülkemizde rock müziğin kapılarını açan bir anahtar. Ayrıca yasal bandrolle yayımlanmış ilk Türkçe sözlü hard rock albümü “Babaanne”nin de 31. yılındayız.

Biletlerin avantajlı dönem fiyatı 33 lira. Sınırlı sayıdaki bilet tükenirse veya avantajlı dönem sona ererse 44 liraya yükselecek. Kapıdan bilet satışı 60 liradan olacak.