Sanırım bundan 6 yıl önceydi. Ahmet Muhsin Tüzer’in Türkiye’de rock müzik adına bir şeyler yapmaya başladığı ve kendisine “Rockçı İmam” yakıştırmasının yapılmaya başlandığı zamanlar. Büyük bir umut ile kendisinin Türkiye ve hatta dünya çapında bir rock müzik sanatçısı olabileceğine dair isteklerimiz ve umutlarımız vardı.

Her kesimden insanın rock müziğe ilgi duyabileceğinin ve bu müziği icra edebileceğinin kanlı canlı kanıtı olarak karşımızda duruyordu. Rock ve metal müziğe gönülden bağlı herkes onu seyrederken mutlu oldu ve bir umut besledi.

Son 1 haftadır kendisi ülke gündeminde fakat ne yazık ki yaptığı müzikal icraatlar ile değil Türkiye’de yaşıyor olmasının getirdiği bazı dezavantajların kendisinin başına açtığı işler sebebiyle… Rock müzik ile ilgili yaptığı işlerden ötürü, Ahmet Muhsin Tüzer ne yazık ki Kaş ilçesinde bulunan Pınarbaşı Camii’ndeki görevinden ihraç edildi. Olayın siyasi ve politik sayılabilecek noktalarına pek değinmek istemiyorum, o yüzden bu paragrafı burada sonlandırıyorum. Benim değinmek istediğim şey farklı bir konu.

Ahmet Muhsin Tüzer dün akşam Halk TV’de Çağlar Cilara’nın konuğu oldu. Oldukça samimi ve açık sözlü sözler sarfeden Tüzer’in şu sözü çok hoşuma gitti: “Rock müzik benim için Allah’a giden yol oldu”.

Röportajdaki o kesitin tamamı şu şekilde:

“Ben hayatım boyunca farklı deneyimler yaşayarak mütekabil bir insan olmak yolunda güzel adımlar attığıma inanıyorum.

Her halimiz bizim aslında bir sonraki halimizin bir yansıması. Dolayısıyla benim asıl hakikatleri daha kapsamlı, evrensel değerleri daha geniş açıdan anlayabilmem, idrak edebilmem, çok samimi söylüyorum; rock yolculuğumdan sonra gerçekleşti.”

O kesiti aşağıdan izleyebilirsiniz.

İhraç edilen Rockçı İmam'dan Halk TV'de çarpıcı sözler:"Rock müzik benim için Allah'a giden yol oldu""Diyanet 8 milyarlık bütçesiyle ne yaptı?""Teoman'ın ruhani yönünü çok merak ediyorum""Haluk Levent ile birlikte şarkı söylemek isterim"Tamamı:https://t.co/drFPcsxjex https://t.co/9lqZmcUfdW

Gepostet von Ahmet Muhsin Tüzer am Mittwoch, 10. Oktober 2018

Röportajda daha farklı çarpıcı ifadeler de yer aldı, şu şekilde:

  • “Diyanet 8 milyarlık bütçesiyle ne yaptı?”
  • “Teoman’ın ruhani yönünü çok merak ediyorum”
  • “Haluk Levent ile birlikte şarkı söylemek isterim”

Aşağıdan röportajın tamamını izleyebilirsiniz. Bu konudaki fikirlerinizi yorum olarak bırakabilirsiniz.