Guns N’ Roses’ın eski gitaristi Ron “Bumblefoot” Thal grupla geçirdiği zamanları anlattı ve olası birleşme hakkında konuştu. Başarılı gitarist, 3 yıl önce Guns N’ Roses’dan ayrılmıştı. İki tarafın ayrılık süreci zamanında kızgınlıklar ve dargınlıklar yaşandı.

Guns N’ Roses’ın gitaristiyle yollarını ayırdığı resmi olarak da açıklanmamıştı. 2015’te Detroit’li müzik yazarı Gary Graff bu ayrılığı duyurmuştu. Şimdi solo kariyerine odaklanan Ron “Bumblefoot” Thal, Metal Wani’ye şunları söyledi:

“Guns N’ Roses hayatımın büyük bir parçasını oluşturuyor. Güzel günlerdi. İnişlerimiz çıkışlarımız oldu, tıpkı hayat gibi. Zorluklar vardı, iyi şeyler oluyordu, eğleniyorduk… Hayranlarla bağ kurmuştum. Bir sürü arkadaşım oldu. Hala iletişimde olduklarım var.

Birleşme olasılığına “hayır” demek istiyorum ama ne olacağını bilemeyiz. Biri ölecekse ve son dileği Guns N’ Roses’da çalmam olacaksa sahneye çıkarım. Başka türlüsünü düşünmüyorum. Onların da “Hey, Ron, turneye katılmak ister misin?” diyeceğini zannetmiyorum. Guns N’ Roses’dan ayrılmam gerekiyordu ve gruptan çıktım. Sorunlara çözüm bulamıyorduk, birbirimize kızgındık. İyi bir son olmadı. Bu yüzden tamamen kişisel nedenlerden dolayı geri dönmek aklımda yok. Ama yine de, hayatta “asla” diyemezsin.”

Ron “Bumblefoot” Thal, Guns N’ Roses’a 2006’da katıldı. Grubun 2008’de yayımladığı “Chinese Democracy” albümüne katkı sağlamıştı.