Bugün çok enteresan bir haber ile karşılaştım. Onedio’da yer alan bu habere göre, enteresan ve sıradışı sahne şovları ile bir döneme damgasını vurduğu iddia edilen Türk black metal grubu Witchtrap, yeniden birleşmiş ve sahnelere dönmüş. Hem de geçtiğimiz Aralık ayında.

Onedio’nun kendi editörleri tarafından hazırlanmayan bu haber, bir kullanıcı tarafından siteye eklenmiş. O yüzden doğruluğu ile ilgili net bir şey söylemek bulunmam mümkün değil. Ancak yine de sizlerle paylaşmak istiyorum.

1988 yılında kurulmuş olan grup, 2002 yılında dağılmış. Onedio’daki habere göre, grubun ilk davulcusu cinayet işlediği gerekçesiyle hapis yapmakta imiş. Eski bascısı ise bir dönem akıl hastanesinde tedavi görmüş.

Dalaklı Konser

İddiaya göre, 1993 yılında grup İstanbul Sirena’da çalarken sahne arkasındaki 3 kişilik kasap ekibi seyircinin üzerine yaklaşık 30 kg dalak ve ciğer doğrayarak, kanlı bir konser deneyimi yaşamalarını sağlamış.

Sahneye Geri Döndüler

Sitede yer alan son bilgiye göre grup 17 Aralık 2017 tarihinde Ankara Noxus’ta sahneye çıktılar. Sanırım kanlı sahne şovlarını sergilemediler, zira sergileseler mutlaka haberimiz olurdu.

Hatta grubu merak edenler için bir bilgi daha vereyim. 25 Şubat 2018 tarihinde buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz Takas Pazar etkinliğinde sahne alacaklarmış.

Grubun TRT 3’te gerçekleştirdiği canlı performansı aşağıdan izleyebilirsiniz. Facebook sayfaları için ise buraya tıklayın.