Stoner’ın Yeni Tavrı “Make Mama Proud” İlk Albümünü Yayımladı!

0
543

Stoner’ın Yeni Tavrı: Make Mama Proud

Son yıllarda Strider, Destroy Earth, Uluru gibi gruplarla sesini iyiden iyiye duyuran ve eklenen yeni oluşumlarla sınırlarını gün aşırı genişleten stoner sahnesinin şimdiki konuğu ise

Make Mama Proud!

Garage reflekslerini de işin içine katarak ortaya sıkı bir sound çıkartan Make Mama Proud; psychedelic, heavy metal, heavy rock, acid ve doom segmentlerini de yanına alan sert bir tavırla yolculuğuna başladı.

☢ ☢ ☢

Kadıköy merkezli grup, 1 Şubat 2019 da ilk ürünü “Burning Witches” ı  çıkardıktan 4 ay sonra 2 Haziran 2019 da da kıştan beri üzerinde çalıştıkları self-titled albümlerini yayınladı. Grup albümünü  Official Youtube, Spotify, Deezer ve iTunes kanallarından dinleyicileriyle buluşturdu.

☢ ☢ ☢

Blues Pills, Electric Wizard, Wolf Mother, Uncle Acid And The Deadbeats gibi gruplara sıkça atıfta bulunan Make Mama Proud, 2018 yılında Deniz Yurtdaş öncülüğünde çalışmalarına başladı. Daha önce gitar çaldığı projesi Vaveyla’da da davulun başında olan Parham A.G’nin bagetleri, Ekin Çimren’in ritim gitarı ve Kerem Çınar’ın bass gitar & vokalleriyle son halini alan grup, 2018’den bu yana yoğun çalışma programını aksatmadan sürdürüyor.

 

1 Şubat 2019 tarihinde MMP’in official Youtube, Spotify, Deezer ve iTunes hesaplarından yayınlanarak takipçileriyle buluşturduğu çıkış parçası Burning Witches, grubun albüm  sound’u hakkında bayağı ipuçları taşımaktaydı.

 

2019 Şubat ayına Jamesession Kayıt ve Prova Stüdyosu çatısı altında kaydettikleri Burning Withces parçası ile giriş yapan grup, kısa süre içerisinde dinleyici sayısını katladı ve Destroy Earth, Godbud, Strider gibi gruplarla yapılan tanıtım konserleri sırasında albüm kayıtlarında olan ve 2 Haziran 2019 tarihinde beklenen albümü yayınlayan MMP 20 Haziran Perşembe akşamı dinleyicileri ve Stoner severler ile KargaArt’da buluşacak!

 

–Dijital müzik platformlarında MMP–

Spotify ;

Youtube ;

https://www.youtube.com/watch?v=EMOJbfD1FCE

Bandcamp ;

https://makemamaproud.bandcamp.com/album/make-mama-proud

i-Tunes ;

https://music.apple.com/us/album/make-mama-proud/1466381081

 

İletişim:

Mail- makemamap@gmail.com

Instagram – make.mama.proud