Trivium’dan nihayet 2 yıl aradan sonra beklenen güzel haber geldi. Grup, 20 Ekim’de “The Sin And The Sentence” albümünü piyasaya süreceklerini duyurdular.

Albümün şarkı listesi:

1. The Sin And The Sentence
2. Beyond Oblivion
3. Other Worlds
4. The Heart From Your Hate
5. Betrayer
6. The Wretchedness Inside
7. Endless Night
8. Sever The Hand
9. Beauty In The Sorrow
10. The Revanchist
11. Thrown Into The Fire

Trivium, bizleri öyle bir şaşırttılar ki Facebook, Twitter ve Instagram’dan paylaştıkları GIF’lerle yeni albümünün sinyalini GIF’lerle verdiler. Ardından ”The Sin And The Sentence” ve ”The Heart From Your Hate” klipleri YouTube üzerinden yayınlandı.

Önceki albümleri ”Ember to Inferno” ”Ascendancy” ”The Crusade” ”Shogun” ve 2011 yılında gönüllerimizi fetheden ”In Waves” albümleri olan bir Trivium’dan bahsediyorum. Önceki albümleri daha çok metal müziğe dönük, harika enerjikleri ile kliplerinden, konserlerinden anlayabilirsiniz.

”In Waves” dönemi bittikten sonra grup 2013’te ”Vengeance Falls” albümü ile Trivum’da hızlı’dan yavaşa dönen harika soundlar içeren harika bir albüm çıkardılar. 2015’te ”Silence in the Snow” albümüne kısaca bir göz atarsak, Kimileri iyi, kimileri grubun en kötü albümü diye nitelendiren kişilerde oldu. Halbuki benim düşünceme göre dünyada slow-metal müzik, klasik metal müzikten çok dinleniliyor. İşte Trivium bunu başardı. ”Until The World Goes Cold” klibi YouTube’da 15 Milyon izlenmeye ulaşarak 2015’te grubun YouTube’da en çok izlenen kliplerinden biri haline geldi. Her neyse gelelim 20 Ekim’de çıkacak yeni albüme…

Günler geçti, aylar geçti, yıllar geçti, ve nihayet beklenen an geldi çattı. Yeni albüm ”The Sin And The Sentence” 11 şarkıdan oluşuyor. Son 2 albüm’den daha iyi, daha akıcı, eski albümlere dayalı bir Trivium albümü bekleniliyor. Sürpriz gelişmeler olabilir.