18 Eylül 2015`i Whisky etkinliği duyurulduğundan beri sabırsızlıkla bekledik. Bu organizasyon Whisky`nin 35. yılı nedeniyle yapıldı. Geceye özel, Whisky`nin daha önce yayımlamadığı Ateşsuyu demo kasetleri ve 2006 Ankara konserinin DVD`si vardı. Demo kasetten sadece 35 tane basıldığı için koleksiyoncular için büyük öneme sahip.

Etkinliğin mimarları Dead Generation Records`dan Semih Şimşek ve Whisky`den Alpay Şalt. Takas Pazarı, Rock Medya ve biz de etkinliği destekledik. 18 Eylül günü saat 18:00`den itibaren mekan dolmaya başladı. Etkinlik saati 19:30`du ama 35 kasetten birine sahip olabilmek için erken saatlerde gelenler fazlaydı. Gelenlerle kasetlerden, etkinliklerden konuşurken Serdar Çokuslu, Alpay Şalt ve Çağatay Ateş Rasputin Bar`a ayak bastı. Getirilen materyaller masaya dizildi ve satışlar başladı.

Ateşsuyu demo kasetleri çabucak tükendi. Kasetlerden sonra önem arz eden materyal DVD`lerdi. 2006 Ankara konserinin performanslarını internette bulabilirsiniz ama bu DVD`de daha iyi ses ve görüntü var. Şapka, tişört, Whisky Best of ve Biz albümü diğer ürünlerdi. Whisky`nin albümlerini ne yazık ki müzik marketlerde bulamıyoruz. Sadece Babaanne albümü CD formatında satılıyor. Geceye bu albümlerin getirilmesiyle Whisky arşivimi genişletmiş oldum. Alınan albümleri, getirilen eşyaları Whisky üyeleri imzaladı, imzalar atılırken uzun muhabbetler edildi.

Bu organizasyon sayesinde keyifli bir akşam geçirdik. Müziği bol, sohbeti bol bir günü geride bıraktık. Emek veren, katılan, destekleyen herkese teşekkür ederiz. Whisky gecesini bu tür etkinliklerin başlangıcı olarak görüyorum. Düzenli aralıklarla imza, tanışma günleri ve kutlamaların yapılmasını istiyoruz.

Unutmadan, Alpay Şalt`ı görmüşken Gitarizma`yı sormamak olmazdı. Bildiğiniz üzere Gitarizma veda turnesine çıkıyor. Birkaç konser tarihi açıklandı. Alpay Şalt, görüştükleri mekanlar olduğunu ve daha çok konser duyuruları olacağını söyledi.

Aşağıda etkinlikten birkaç fotoğraf var. Daha çok fotoğraf Facebook sayfamızda albüm olarak yer alacak.