Yüzyüzeyken Konuşuruz’un vokalisti Kaan Boşnak konser için gittiği Bandırma’da gözaltına alındı. Anlaşılan, geçen sene Fono Müzik ile olan gerilim 2017’ye taşındı.

Kaan Boşnak’ın avukatı Sedef Erken, gözaltı kararını Twitter’dan şöyle duyurdu:

Müvekkilim Kaan Boşnak bir süredir hukuki sorunlar yaşadığı Fono Müzik şirketinin tehdit şikayeti sebebiyle konser için gittiği Bandırma’da sabah 05.30’da gözaltına alınmıştır. İfadesinin alınıp serbest bırakılmasını istiyoruz. Konuyla ilgili hukuki takip tarafımdan gerçekleştirilmektedir. Bu açıklama müvekkilim Kaan Boşnak’ın isteği üzerine yapılmıştır.

Geçen yıl Yüzyüzeyken Konuşuruz Facebook üzerinden yaptığı açıklamada Fono Müzik’in şarkıları internetten kaldırmasını, aceleye getirilen kayıtları sert bir dille anlatmış ve plak şirketini kan emici bir Unkapanı mafyasına benzetmişti. Grubun firmayla anlaşmasını sağlayan Burak Göngörmüş ise Kaan Boşnak’ın tehdit dolu mesajını paylaşarak karşılık vermişti.

Daha sonra konuyu BirGün’e değerlendiren Boşnak, “hakkımızı kimseye yedirmeyeceğiz” diyerek mücadeleci bir karakter ortaya koydu. Ve olayın geldiği son nokta sanatçının gözaltına alınması. Bir plak şirketinin uzlaşmacı bir yol izlemesi gerekirken, müzisyeni gözaltını aldırması birçok kişi tarafından hoş karşılanmadı.

Güncelleme: